Legalne uprawianie hazardu jest obwarowane licznymi przepisami, które w dodatku co jakiś czas się zmieniają.

Systemy gry w kasynie

Najbardziej chyba znanym systemem obstawiania zakładów w kasynie jest strategia Martingale. Jest to jeden ze starszych systemów gry, uznawany także za jedną z najskuteczniejszych metod wygrywania pieniędzy, a kasyna niekiedy zabraniają jego stosowania. W systemie Martingale, po przegranym zakładzie ponownie obstawia się dokładnie ten sam wynik, ale podwojoną stawką. Podwajanie stosuje się aż do momentu wygrania zakładu.

Podwajanie stawki ma na celu odrobienie strat ze wszystkich przegranych zakładów, ma to jednak pewną wadę – przy systemie Martingale trzeba dysponować dużą sumą pieniędzy, sięgającą co najmniej tysiąca złotych. Przeciwieństwem Martingale jest system Paroli, gdzie nie podnosi się stawek zakładu do skutku, ale tylko do pewnej ustalonej kwoty. Jeżeli po osiągnięciu tego poziomu nie udało się nam wygrać, stawki wracają do początkowej wartości i kumulowanie stawek zaczyna się od nowa. Dzięki temu przy systemie Paroli nie trzeba mieć tak dużo pieniędzy, ale też i ryzyko przegranej jest większe.

W systemie obstawiania 1-3-2-6 robi się zakłady na zasadzie podobnej do taktyki Parole. System ten zakłada, że wygrana przyjdzie cztery razy pod rząd, ale 1-3-2-6 sprawdza się raczej tylko przy krótkiej grze. Obstawianie zaczyna się od jednej stawki zakładu, po wygranej kolejny zakład zwiększa się do trzech stawek podstawowych na jeden zakład. Gdy gracz wygra, dostaje z powrotem aż sześć stawek podstawowych, a dwie z nich poświęca na następny zakład. Gdy znów padnie wygrana, na następny zakład przeznacza się sześciokrotność stawki podstawowej. W rezultacie poświęca się więc cztery stawki podstawowe, ale wygrywa się dziesięć.

Do innych systemów gry w kasynie zalicza się system rosnącej progresji. Stawkę zakładu podwaja się tylko wtedy, gdy padnie wygrana, przy przegranych zostaje się przy niższych kwotach. W systemie malejącej progresji robi się odwrotnie – stawki powiększa się po każdej przegranej. Można też obstawiać zakłady z ubezpieczeniem, czyli przeznaczać na kolejne zakłady tylko część podstawowej stawki w przypadku wygranej.

onlinekasyno.edu.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011-2023. Strona wygenerowana w 0.01 sek.